Jakie kosmetyki pomagają w redukcji cellulitu?

Jakie kosmetyki pomagają w redukcji cellulitu?

Istnieje kilka różnych składników, które mogą pomóc w redukcji cellulitu. Należą do nich kofeina, retinol i peptydy. Niektóre z tych składników można znaleźć w balsamach do ciała i innych produktach. Inne są częściej spotykane w żywności i napojach. Niektóre z najbardziej popularnych produktów do pielęgnacji skóry zawierają te składniki.

Retinol

Retinol to składnik powszechnie występujący w kremach i balsamach do twarzy. Dzięki niemu skóra wygląda na gładszą i bardziej napiętą poprzez stymulację obrotu komórkowego. Jednak korzyści z tego składnika są kosmetyczne i krótkoterminowe. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, połącz go ze zdrową dietą i planem ćwiczeń.

Retinol działa poprzez wnikanie w głąb skóry w celu wytworzenia większej ilości kolagenu, co sprawia, że wygląda ona na bardziej jędrną i mniej grudkowatą. Jednak jego zbyt duża ilość może powodować podrażnienia. Składnik ten jest również środkiem odwadniającym, więc nie powinien być stosowany w połączeniu z innymi składnikami, które mogą wywołać niepożądane reakcje.

Retinol to forma witaminy A, która może wnikać w skórę. Może również złuszczać skórę i poprawiać produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra staje się grubsza i ukrywa dołeczki tłuszczowe. Aby pomóc skórze wchłonąć retinol, możesz poszukać produktu, który zawiera kofeinę i ruszczyk.

W niedawnym badaniu przyjrzano się skuteczności miejscowo stosowanego retinolu na cellulit. Stwierdzono, że zmniejsza on cellulit na udach, biodrach i pośladkach w porównaniu z placebo. Cellulit jest częstym problemem wśród kobiet, a miejscowy krem lub balsam z retinolem może pomóc.

Retinol został początkowo zatwierdzony do użytku w latach 70. jako środek do leczenia trądziku. Obecnie znajduje się w wielu produktach do pielęgnacji skóry i można go kupić bez recepty lub przepisać przez kosmetologa. Może zmniejszyć widoczność cellulitu, poprawić koloryt skóry i zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek.

Kofeina

Istnieje wiele kosmetyków zawierających kofeinę, które mogą pomóc w redukcji cellulitu. Kofeina pomaga w redukcji cellulitu poprzez hamowanie wzrostu komórek tłuszczowych i poprawę krążenia. Stymuluje również enzymy, które rozkładają tłuszcz. Kofeina ma jednak działanie krótkoterminowe i nie powinna być stosowana jako długoterminowy środek na cellulit.

Jest również skutecznym środkiem obkurczającym naczynia krwionośne, co oznacza, że pomaga zmniejszyć przepływ krwi do danego obszaru i zredukować wygląd cellulitu. Często można znaleźć kofeinę w kremach do ciała lub kremach pod oczy. Kofeina pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez wygładzenie skóry i zmniejszenie zaczerwienienia.

Ma wiele korzyści dla skóry. Pomaga napiąć skórę i zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez odwodnienie komórek tłuszczowych. Nie rozwiąże jednak źródła problemu. Cellulit jest niefortunnym efektem ubocznym cieńszej skóry właściwej kobiet, która kontrastuje z grubszą skórą właściwą mężczyzn. Kawa, napoje gazowane i energetyczne zawierają kofeinę, jednak produkty te mogą jedynie maskować problem, zamiast go rozwiązywać.

Podczas gdy kofeina została okrzyknięta skutecznym kremem na cellulit, potrzebne są dalsze badania, aby udowodnić oficjalny związek między kawą a cellulitem. Jednak może być ona korzystna dla skóry, ponieważ zawiera silne przeciwutleniacze, które mogą chronić organizm przed promieniami UV. Niemniej jednak, nadal najlepiej jest stosować filtry przeciwsłoneczne co dwie godziny i unikać długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne.

Peptydy

Jednym z najbardziej skutecznych kosmetyków, które pomagają zredukować cellulit jest ten, który zawiera peptydy. Substancje te, zwane również hydrolizowanym kolagenem, uzyskuje się w wyniku rozbicia fibryli kolagenowych. Związki te mają mniejsze rozmiary niż aminokwasy i są łatwiej przyswajalne przez organizm. Ponadto stymulują naturalną produkcję kolagenu przez skórę.

Związki te działają poprzez naśladowanie funkcji komórek w organizmie. Wysyłają sygnały do komórek skóry, aby produkowały więcej kolagenu i elastyny. W skórze rozpad kolagenu jest spowodowany przez różne czynniki, w tym wiek i czynniki środowiskowe. Peptydy pomagają w naprawie komórek skóry poprzez naśladowanie tych procesów sygnalizacyjnych.

Peptydy to naturalnie występujące aminokwasy, które pełnią wiele funkcji. Są one niezbędne dla skóry i pomagają stymulować produkcję kolagenu. Zwiększając produkcję kolagenu, pomagają poprawić wygląd skóry, zapewniając jej jędrność i młody wygląd. Pomagają również skórze zachować wilgoć i poprawiają teksturę skóry.

Peptydy w kosmetykach mogą również pomóc w redukcji cellulitu. Na przykład Verisol to peptyd kolagenowy, który pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu. W jednym z badań kobiety w wieku od 24 do 50 lat otrzymywały codziennie suplement peptydów kolagenowych Verisol. Ich wyniki dotyczące cellulitu poprawiły się po 6 miesiącach leczenia.

Balsamy do ciała

Balsamy do ciała mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu i sprawić, że ciało stanie się gładsze. Niektóre balsamy zawierają kwasy tłuszczowe, podczas gdy inne zawierają peptydy przeciwstarzeniowe i olejki eteryczne. Balsamy do ciała zwalczające cellulit mogą również zmniejszyć widoczność przebarwień i ciemnych plam.

Positively Ageless Anti-Aging Firming Body Lotion firmy Ole Henriksen zawiera formułę z tymi samymi składnikami, co linia do twarzy, w tym AHAs i bogate masła. Składniki te rozluźniają i ujędrniają martwe komórki skóry powodujące cellulit. Balsam ten zawiera również kofeinę, która chroni skórę przed niszczącymi kolagen wolnymi rodnikami.

Niektóre z najlepszych kremów zwalczających cellulit zawierają retinol, który jest antyoksydantem i skutecznie leczy dołeczki w wyglądzie cellulitu. Kremy te należy stosować na skórę o temperaturze pokojowej, ponieważ kremy nakładane na zimną skórę nie wchłaniają się dobrze. Należy je wmasować w skórę okrężnymi ruchami i stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować te kremy przez cztery do pięciu tygodni.

Soap &; Glory Sit Tight Body Lotion to popularny krem na cellulit, który działa na uda, biodra i pupę. To doskonały wybór i stał się złotym standardem wśród formuł minimalizujących cellulit. Zawiera również glicerynę, olej ze słodkich migdałów i olej z awokado, które są doskonałe do ujędrniania skóry.

Szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała pomaga zredukować cellulit poprzez równomierne rozprowadzanie bogatej w składniki odżywcze krwi po całym ciele. Poprawia również napięcie i elastyczność skóry. Poprawia również krążenie układu limfatycznego, organu niezbędnego do usuwania odpadów i bakterii z organizmu.

Szczotkowanie ciała jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych zabiegów na cellulit. Wykorzystuje ona naturalne włosie, które jest bezpieczne dla skóry. Jednak przed podjęciem próby zastosowania tego środka należy skonsultować się z certyfikowanym dermatologiem lub chirurgiem plastycznym. Chociaż szczotkowanie ciała może zmniejszyć cellulit, nie eliminuje problemu.

Szczotkowanie na sucho jest popularną metodą redukcji cellulitu. Polega ona na zdrapywaniu naskórka za pomocą suchego włosia. Jednak szczotkowanie na sucho nie jest skuteczne w redukcji cellulitu w dłuższym okresie czasu. Używanie szczotki, która złuszcza skórę, może skutkować powstawaniem mikro rozdarć.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wykonywać szczotkowanie ciała przynajmniej raz dziennie. Szczotkowanie należy rozpocząć od stóp i pracować w górę w kierunku ramion, tułowia i dołów. Zawsze szczotkuj delikatnie, aby uniknąć dotykania wrażliwej skóry, takiej jak sutki czy brzuch. Po szczotkowaniu ciała warto wziąć prysznic, aby usunąć martwe komórki skóry.

Szczotkowanie ciała ma wiele korzyści. Pierwszą z nich jest to, że poprawia krążenie i drenaż limfatyczny. Szczotkowanie na sucho również zwiększa krążenie i pomaga pozbyć się martwych komórek skóry. Ponadto pomaga skórze lepiej wchłaniać substancje nawilżające.

Zabiegi laserowe w gabinecie

Istnieją dwa rodzaje zabiegów laserowych wykonywanych w gabinecie w celu redukcji cellulitu. Jeden z nich nosi nazwę Cynosure i wykorzystuje laser Cynosure(r) Cellulaze(tm), aby dotrzeć do sedna problemu. Laser może pomóc w redukcji cellulitu i uzyskaniu gładszej skóry.

Inny nosi nazwę CoolSculpting. Polega on na wprowadzeniu pod skórę cienkiego włókna, które dostarcza ciepło laserowe do złogów tłuszczu powodujących cellulit. Następnie obszar ten jest owijany folią. Następnie przez leczony obszar przepuszcza się łagodny prąd elektryczny. Zabieg ten może być niewygodny dla niektórych pacjentów, ale wykazano, że zmniejsza on widoczność cellulitu.

Zatwierdzona przez FDA procedura Cellulaze jest innym zabiegiem laserowym stosowanym w gabinecie do leczenia cellulitu. Procedura jest minimalnie inwazyjna i wymaga jedynie miejscowego znieczulenia. Może trwale zmniejszyć cellulit w jednym zabiegu. Małe włókna laserowe upłynniają tłuszcz i zwiększają produkcję kolagenu w leczonym obszarze.

Innym zabiegiem laserowym na cellulit jest Cellulaze, który jest mało inwazyjny i stanowi opcję dla pacjentów, którzy obawiają się operacji. Procedura spowoduje zasinienie po zabiegu, a pacjenci będą zobowiązani do noszenia odzieży uciskowej przez tydzień. Wyniki będą się nadal poprawiać w miarę gojenia się ciała i mogą trwać do dwunastu miesięcy. Pacjenci zauważą, że ich skóra po zabiegu będzie wyglądać na bardziej napiętą i jędrną.

Inną opcją leczenia cellulitu jest liposukcja laserowa. Proces ten polega na wykonaniu małych nacięć wokół obszaru docelowego. Następnie pod skórę wprowadzana jest specjalistyczna sonda laserowa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *