Jak zredukować cellulit w czasie ciąży

Jak zredukować cellulit w czasie ciąży

Ćwiczenia i zdrowa dieta to dwa najlepsze sposoby na walkę z cellulitem po porodzie. Uważaj jednak, aby nie przejść na dietę typu jo-jo – może to pogorszyć Twój cellulit. Eksperci zalecają trzymanie się regularnej diety i picie dużej ilości wody.

Ćwiczenia

Kobiety w ciąży mogą zrobić wiele rzeczy, aby zmniejszyć swoje szanse na rozwój cellulitu, w tym regularne ćwiczenia. Pozostając aktywnymi w czasie ciąży, kobiety zwiększą przepływ krwi w całym swoim ciele, co jest korzystne zarówno dla matki, jak i dziecka. Zmniejszą również ilość płynu zatrzymanego w kończynach dolnych, co zmniejszy wygląd cellulitu.

Tak długo, jak przestrzegają pewnych wytycznych, ćwiczenia są świetnym sposobem na zmniejszenie cellulitu w czasie ciąży. Ważne jest również, aby utrzymać zdrową dietę podczas ciąży. Ćwiczenia pomogą Ci również lepiej spać i rozładować stres – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu . Joga prenatalna, na przykład, zmniejszy ryzyko wystąpienia cellulitu i złagodzi opuchnięte kostki. Spacer to kolejny doskonały sposób na ćwiczenia, podobnie jak mało aktywny aerobik. Korzystny jest również lekki trening siłowy, który ujędrnia górną i dolną część ciała.

Jedzenie większej ilości owoców i warzyw

Cellulit to stan, który dotyka 90 procent kobiet. Może być przypisany do kilku czynników, w tym genetyki i diety. Stan ten występuje, gdy tkanka łączna pod warstwą skóry właściwej ulega rozpadowi. Powoduje to, że skóra wygląda na odwodnioną.

Jedzenie zdrowej diety jest kluczem do walki z cellulitem. Jedz dużo błonnika oraz owoców i warzyw, ponieważ te pokarmy pomagają organizmowi eliminować toksyny i odpady. Wiele z tych pokarmów zawiera również wysoki poziom przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze pomagają organizmowi zwalczać wolne rodniki, które uszkadzają komórki skóry i przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Ważne jest, aby zachować zdrową dietę podczas ciąży. Unikaj nadmiernego spożycia soli. Sól odwadnia organizm. Picie dużej ilości wody pomoże organizmowi wypłukać toksyny i oczyścić skórę. Ćwiczenia są również ważne, aby tonować swoje ciało i zmniejszyć cellulit. Lekkie ćwiczenia sercowo-naczyniowe pomogą tonować mięśnie i wypłukać toksyny z organizmu.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba jest silnym przeciwutleniaczem i był używany od wieków jako tradycyjny środek do redukcji cellulitu. Jest również znany jako pomoc w zmniejszeniu retencji wody i bólu nóg podczas ciąży. Było kilka badań, które wykazały korzyści z tego suplementu.

Ginkgo biloba został po raz pierwszy odkryty w Chinach. Drzewo jest jednym z najstarszych drzew na ziemi i było uważane za święte ze względu na swoją siłę i zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń powietrza. Oprócz licznych korzyści zdrowotnych, nasiona rośliny Ginkgo biloba wyglądają jak srebrne morele.

Istnieje jednak kilka środków ostrożności przy stosowaniu miłorzębu w czasie ciąży. Jest on przeciwwskazany w czasie ciąży i laktacji, a także interferuje z wieloma lekami na receptę, w tym z lekami przeciwpłytkowymi i antykoagulantami. Zatem przed zażyciem tego zioła należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać, że niektóre produkty z ginkgo są fałszowane i mogą zawierać kolchicynę.

Kofeina

Chociaż ciąża to wspaniały czas, może powodować zmiany w Twoim ciele, w tym cellulit. Kobiety w ciąży powinny pozostać aktywne i unikać nadmiernego spożywania pokarmów. Powinny również unikać zachcianek i nie przejadać się. Na szczęście istnieje kilka sposobów na redukcję cellulitu w ciąży bez kofeiny i innych dodatków.

Pierwszym sposobem jest unikanie stosowania kremów na cellulit. Kremy te zawierają kofeinę i inne substancje pobudzające. Chociaż kremy te mogą pomóc w uczynieniu cellulitu mniej widocznym, wykazano, że nie są one bezpieczne w czasie ciąży. Inną metodą jest poddanie się zabiegom laserowym, które działają poprzez niszczenie twardych pasm tkanki tłuszczowej pod skórą.

Inną metodą jest spożywanie kawy, która zawiera kofeinę. Uważa się, że kofeina pomaga w redukcji cellulitu poprzez zwiększenie krążenia krwi. Pomaga również w redukcji tkanki tłuszczowej. Kofeina zmniejsza złogi tłuszczu we krwi i powoduje, że organizm je uwalnia. Jednak spożywana w nadmiarze, kofeina powoduje zatrzymanie wody. Ponadto, nadmierne spożycie kofeiny może uzależnić nerki od poprawki kofeiny, powodując zatrzymanie wody.

Ginkgo biloba może zmniejszyć wygląd cellulitu

Ginkgo biloba został powiązany ze zmniejszeniem cellulitu. Może zmniejszyć cellulit poprzez promowanie tworzenia nowego kolagenu. Poprawia również krążenie i zmniejsza retencję płynów. Zawiera potas, który pomaga zrównoważyć elektrolity. Stosowanie go miejscowo może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu.

Naukowcy twierdzą również, że ginkgo może zmniejszyć wygląd cellulitu u kobiet w czasie ciąży. Związek zawarty w płaszczu nasion miłorzębu hamuje wzrost 12 różnych szczepów bakterii. Sugeruje to, że wpływa na wiele ścieżek, które powodują cellulit.

W badaniu klinicznym wzięły udział 44 kobiety, w wieku od 18 do 59 lat. Uczestniczki nakładały produkt testowy na obszar objęty cellulitem dwa razy dziennie. Następnie oceniano je pod kątem zmian w nawilżeniu, elastyczności i jędrności skóry. Wyniki zostały potwierdzone przez obiektywne pomiary instrumentalne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *