Jak pozbyć się rozstępów

Jak pozbyć się rozstępów

Ochrona przeciwsłoneczna nie jest lekarstwem na rozstępy, ale może pomóc twojej skórze wyglądać zdrowiej. Ekspozycja na słońce uszkadza włókna kolagenowe w skórze i może powodować raka skóry. Ponadto, długotrwała ekspozycja na słońce może powodować rozstępy. W Internecie możesz skorzystać z szerokiej gamy produktów z filtrem przeciwsłonecznym – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu survivalzone.pl. Oprócz filtrów przeciwsłonecznych, powinieneś również zastosować krem nawilżający do skóry podczas przebywania na słońcu. Ten krem nawilżający pomoże Twojej skórze łatwiej wchłonąć filtr przeciwsłoneczny i będzie on bardziej skuteczny.

Witamina D pomaga zapobiegać rozstępom

Witamina D może pomóc w zapobieganiu rozstępom poprzez zapobieganie tworzeniu się kolagenu. Kolagen jest niezbędnym składnikiem skóry i pomaga jej pozostać silną i elastyczną. Pomaga również zmniejszyć wygląd rozstępów i redukuje zmarszczki. Możesz uzyskać witaminę D z ekspozycji na słońce lub w postaci suplementów. Istnieje również wiele pokarmów o wysokiej zawartości witaminy D, w tym jajka i wzbogacony nabiał. Jednak przed przyjmowaniem suplementów zaleca się skonsultowanie z lekarzem.

Witamina D jest niezbędna dla zdrowej skóry. Można ją znaleźć w świetle słonecznym, a także w diecie kobiet w ciąży. Ważne jest również spożywanie żywności o wysokiej zawartości witaminy D, ponieważ pomaga ona zapobiegać rozstępom. Zdrowa dieta powinna zawierać dużo owoców morza i dużo witaminy D. Wytyczne Dietetyczne dla Amerykanów z 2010 roku zalecają, aby kobiety w ciąży spożywały osiem uncji owoców morza tygodniowo, jednak powinny one porozmawiać z lekarzem na temat bezpiecznego spożycia owoców morza. Jeśli jesteś w ciąży, staraj się unikać spożywania ryb z dużą zawartością rtęci.

Witamina D pomaga zapobiegać rozstępom poprzez wspieranie produkcji kolagenu i elastyny. Ważne jest, aby pić dużo wody podczas ciąży, aby utrzymać skórę w stanie elastyczności. Używanie kremu nawilżającego może również zapobiec rozstępom. Możesz również kupić krem, który jest przeznaczony do zwalczania rozstępów.

Witamina C przyczynia się również do produkcji kolagenu, co pomaga zapobiegać rozstępom. Witaminę C można znaleźć w owocach cytrusowych oraz wielu innych owocach i warzywach. Owoce cytrusowe są szczególnie dobrym źródłem witaminy C, ale brokuły, kantalupa, jarmuż, truskawki i brukselka są również bogate w tę witaminę.

Picie wystarczającej ilości wody pomaga zapobiegać rozstępom

Podczas ciąży brzuch kobiety może szybko rosnąć wraz z rosnącym płodem. Może to powodować rozciąganie się skóry, co w końcu może prowadzić do rozstępów. Picie odpowiedniej ilości wody może pomóc w zapobieganiu tym rozstępom poprzez utrzymywanie skóry w stanie nawilżenia. Rozstępy rzadziej pojawiają się na skórze, która jest dobrze nawodniona, dlatego ciężarna kobieta powinna pić dużo wody w czasie ciąży, aby ich uniknąć.

Ważne jest również, aby stosować zdrową dietę bogatą w witaminę D. Witamina D pomaga zapobiegać uszkodzeniom skóry spowodowanym przez promienie słoneczne UV, a także wspomaga gojenie się skóry. Spożywanie dużej ilości owoców i warzyw jest doskonałym sposobem na utrzymanie nawilżenia i zapobieganie rozstępom.

Jeśli podczas opalania pojawią się rozstępy, możesz użyć żelu aloesowego, aby je ukryć. Chociaż nie sprawi, że znikną, pomoże im szybciej wyblaknąć. Możesz kupić żel aloesowy online lub zebrać żel z własnej rośliny. Wystarczy nałożyć żel na dotknięte obszary palcami, pracując okrężnymi ruchami.

Nie zapominaj również o stosowaniu kremu nawilżającego. Olej ten zawiera bio-retinol, który zwiększa obrót komórkowy i przyspiesza gojenie. Posiada również antyoksydanty, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem środowiska. Zawiera również witaminę A, która pomaga zwalczać zmarszczki i plamy starcze. Należy również użyć naturalnego oleju, takiego jak olej z baobabu, który jest używany od wieków w Afryce.

Stosowanie kremu przeciwsłonecznego w celu ukrycia rozstępów

Chociaż stosowanie kremu przeciwsłonecznego w celu ukrycia rozstępów nie sprawi, że całkowicie znikną, może sprawić, że będą mniej widoczne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zastosuj go po złuszczeniu skóry, co może pomóc wyrównać jej koloryt. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, pamiętaj, aby nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym na wszystkich odsłoniętych obszarach. Dzięki temu rozstępy nie będą ciemnieć, a Ty poczujesz się pewniej. Istnieje wiele wspaniałych marek filtrów przeciwsłonecznych.

Produkty samoopalające: Chociaż nie są one skuteczne w ukrywaniu rozstępów, mogą pomóc w poprawie zdrowia skóry i zminimalizować wygląd skaz i blizn. Zawierają również filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania i są testowane przez dermatologów i pediatrów, co pomaga zminimalizować ryzyko podrażnień.

Problemy zdrowotne związane ze światłem słonecznym: Jeśli masz rozstępy, unikaj słońca. Ekspozycja na światło ultrafioletowe może je pogorszyć. Co więcej, zbyt dużo słońca może powodować także inne problemy zdrowotne, takie jak zespół Cushinga. Należy również pamiętać, że kremy do skóry zawierające sterydy mogą pogorszyć stan rozstępów.

Rozstępy mogą pojawić się w każdym momencie życia, gdy Twoja skóra zostanie rozciągnięta zbyt mocno lub zbyt szybko. Może to mieć miejsce, gdy przybierasz na wadze, jesteś w ciąży lub po prostu przechodzisz przez okres wzrostu. Mogą one być krępujące i mogą nawet sprawić, że poczujesz się niepewnie. Możesz jednak zminimalizować ich wygląd, podejmując kroki w celu zapobiegania i leczenia ich, gdy tylko je zauważysz.

Jak długo opalałeś się na zewnątrz?

Jeśli masz skłonność do powstawania rozstępów, powinnaś ograniczyć ekspozycję na słońce, stosując codziennie blokadę przeciwsłoneczną. Nie tylko ochroni on Twoją skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, ale także zapobiegnie ciemnieniu rozstępów. Krem z filtrem pomoże Ci również utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry.

Opalanie się pomaga zakamuflować rozstępy

Opalanie się może być świetnym sposobem na zakamuflowanie rozstępów. Ale uważaj! Nakładanie i usuwanie jej może być niezwykle uciążliwe. Ponadto, opalanie może spowodować komplikacje, jeśli jesteś w ciąży. Jeśli nie jesteś pewna, czy opalanie pomoże, powinnaś skonsultować się z dermatologiem.

Produkty do opalania natryskowego zawierają DHA, związek, który reaguje z górną warstwą skóry, powodując jej przyciemnienie. Chociaż przyciemnia to odcień skóry, nie jest to zauważalne przy użyciu makijażu lub innych kosmetyków. Ponadto, opalenizna może nie zakryć rozstępów, które są wytatuowane. Kolor i wiek rozstępów określi, jak bardzo opalenizna będzie wnikać w skórę.

Istnieje kilka rodzajów samoopalaczy, których możesz używać. Wybierając rodzaj samoopalacza do użycia, najlepiej wybrać produkt, który zawiera środek nawilżający. Po wybraniu produktu należy pozostawić go na skórze przez osiem do dziesięciu godzin.

Chociaż samoopalacz nie jest doskonałym rozwiązaniem na rozstępy, jest to świetny sposób na ukrycie ich przed wzrokiem. Może być niezwykle korzystny. Chociaż może pomóc zakamuflować rozstępy, może również sprawić, że będą one bardziej widoczne. Aby tego uniknąć, zawsze pamiętaj o stosowaniu środków ochrony przeciwsłonecznej, aby uniknąć raka skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *