Czy bańki chińskie pomagają na rozstępy? Którą z nich wybrać?

Czy bańki chińskie pomagają na rozstępy? Którą z nich wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka baniek chińskich. Pytanie brzmi, czy pomagają one zmniejszyć wygląd rozstępów? Niektóre produkty zawierają olejek z dzikiej róży, olejek z nasion rącznika haitańskiego lub olejek eteryczny z gorzkich migdałów. Zawsze należy przeczytać listę składników przed zakupem jakiegokolwiek produktu.

Matrescence bańki chińskie

Ten krem zawiera dwa składniki, które są szczególnie dobre dla rozstępów: kwas hialuronowy i dimetikon. Oba składniki sprawiają, że skóra jest miękka i gładka. Działają również razem jako humektant, aby przyciągnąć wodę do skóry i zmniejszyć wygląd rozstępów.

Ten krem został opracowany, aby łagodzić podrażnioną skórę i jest szczególnie pomocny w przypadku brzucha, gdzie mogą pojawić się rozstępy. Krem jest wykonany z olejem migdałowym i masłem shea, a także posiada witaminę E, która pomaga zminimalizować zaczerwienienia i podrażnienia. Formuła zawiera również dimetikon, który nawilża skórę i zapobiega swędzeniu.

Olej z dzikiej róży

Stosowanie oleju z dzikiej róży na rozstępy może zmniejszyć wygląd blizn pooperacyjnych. Olej powinien być nakładany na dotknięty obszar dwa razy dziennie przez tydzień. Olej może być również mieszany z kwasem hialuronowym, który pomaga nawilżyć skórę. Olej może również leczyć skórę tłustą, chociaż przed wypróbowaniem tego zabiegu należy skonsultować się z dermatologiem.

Olej z dzikiej róży jest środkiem przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Może pomóc zmniejszyć wygląd blizn i poprawić zdrowie skóry. Olej jest bogaty w witaminy A i C oraz zawiera kwas linolenowy, który jest ważny dla zdrowia i gojenia się skóry. Reguluje również produkcję kolagenu i pomaga zapobiegać jego rozpadowi, co może prowadzić do rozstępów.

Olej z dzikiej róży może również zmniejszyć wygląd hiperpigmentacji. Jego wysoka zawartość witaminy C może również chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV i zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. Witamina C zawiera również karotenoidy, które są znane ze swoich właściwości odmładzających skórę. Ponadto, może rozjaśnić ciemne plamy i poprawić koloryt skóry. Może również stymulować makrofagi, które przechodzą w tryb uzdrawiania.

Haitian castor seed oil

Olej rycynowy jest bardzo skutecznym środkiem do leczenia rozstępów. Naukowcy nie do końca rozumieją mechanizm działania, ale stwierdzili, że działa on na zwiększenie elastyczności skóry. Uważa się również, że ma właściwości antybakteryjne i może nawet pomóc w zapobieganiu trądziku. Możesz zastosować olej do swoich rozstępów za pomocą podkładki grzewczej lub butelki z gorącą wodą. Po trzydziestu minutach, można usunąć podkładkę grzewczą lub butelkę z wodą i zmyć olej letnią wodą. Zabieg ten można wykonywać trzy do czterech razy w tygodniu.

Olej rycynowy jest pozyskiwany z nasion rośliny Ricinus communis. Olej ten zawiera kwas rycynolowy, który ma silne właściwości lecznicze. Jest również bogaty w antyoksydanty i pomaga zwalczać wolne rodniki. Poprawia również poziom nawilżenia skóry i zmniejsza ból.

Olejek eteryczny z gorzkich migdałów

Istnieje debata na temat tego, czy bańki chińskie i olejek eteryczny z gorzkich migdałów mogą pomóc zminimalizować wygląd rozstępów. Olejek ten pochodzi z drzewa migdałowego i nie jest taki sam jak przekąska z migdałów, którą jesz codziennie. Jednak niektóre badania wykazały, że stosowanie tego olejku może pomóc w zmniejszeniu wyglądu rozstępów. W jednym z badań 141 kobiet podzielono na trzy grupy, z których każda otrzymała masaż z użyciem określonego oleju. Inna grupa nie otrzymała żadnego leczenia.

Olejek z gorzkich migdałów to olejek eteryczny otrzymywany z jądra migdałowca, Prunus amygdalus. Zawiera on substancję zapachową i przyjemny smak. Zanim jednak zaczniesz stosować ten olejek, upewnij się, że przeczytałeś etykietę. Dzięki temu będziesz mógł podjąć świadomą decyzję w oparciu o własne potrzeby i wymagania.

Chociaż ten olej jest powszechnie stosowany do leczenia ran i uszkodzonej skóry, jest również skuteczny w poprawie elastyczności skóry. Pomaga promować syntezę kolagenu i pomaga naprawić skórę. Ma również właściwości przeciwgrzybiczne i antyseptyczne, dzięki czemu świetnie nadaje się do poprawy zdrowia skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *