Jakie substancje chemiczne są używane do zabiegów mikrodermabrazji?

Jakie substancje chemiczne są używane do zabiegów mikrodermabrazji?

Zabiegi mikrodermabrazji są świetną opcją, aby pomóc usunąć martwe komórki skóry i wygładzić jej strukturę. Różne firmy stosują różne kombinacje chemiczne, które mogą powodować uszkodzenia skóry. Silne substancje chemiczne mogą nawet powodować hiperpigmentację, zwłaszcza u osób o ciemniejszej karnacji. Mikrodermabrazja wykorzystuje całkowicie naturalne składniki, które nie uszkadzają skóry, a zabiegi są wykonywane za każdym razem w ten sam sposób.

Trichloroacetic Acid (TCA)

Kwas trójchlorooctowy, czyli TCA, jest chemicznym składnikiem zabiegów mikrodermabrazji. Usuwa on uszkodzone komórki, rozjaśnia koloryt skóry, wygładza drobne zmarszczki i rozszerzone pory. Może również leczyć przebarwienia i odmładzać starzejącą się lub uszkodzoną skórę. Efekty peelingu chemicznego są tymczasowe, a rezultaty utrzymują się przez kilka dni.

TCA ma niską toksyczność i nie jest toksyczny dla ludzi. Jest metabolizowany przez organizm do dwóch rodzajów metabolitów: DCA i TCA. Ten drugi jest mniej szkodliwy niż pierwszy. TCA może jednak powodować uszkodzenia przewodu pokarmowego, a nawet wywoływać kwasicę ogólnoustrojową u ludzi. Chociaż żadne badania nie oceniały bezpośrednio bezpieczeństwa stosowania TCA, chirurdzy dermatologiczni często wykorzystują go do zabiegów mikrodermabrazji.

TCA jest stosowany w różnych stężeniach i na różne problemy skórne. Najczęściej TCA jest stosowany do średnich peelingów, które są ukierunkowane na drobne zmarszczki, przebarwienia i problemy z pigmentem. Rezultaty stosowania TCA nie są jednak tak dramatyczne jak w przypadku peelingów fenolowych, a do osiągnięcia pożądanych rezultatów może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu. Czas rekonwalescencji jest jednak krótszy niż w przypadku peelingów fenolowych.

Kwas trójchlorooctowy (TCA) można kupić w internecie w stężeniach o profesjonalnej sile. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi kwasami o mniejszej sile. Środek chemiczny jest stosunkowo dobrze tolerowany i może być stosowany na małych powierzchniach. Ponadto, jest to dobry wybór dla zabiegów punktowych wokół ust. Należy również do najbezpieczniejszych rozwiązań w zakresie peelingów chemicznych, ale pacjenci o głębokim lub oliwkowym odcieniu skóry powinni być świadomi jego wysokich stężeń, ponieważ wysokie stężenia mogą powodować hipopigmentację.

Kryształy obojętne

Zabiegi mikrodermabrazji wykorzystują kryształy obojętne do usuwania wierzchniej warstwy komórek skóry. Kryształy te mają nieregularny kształt i są bardzo skutecznymi materiałami ściernymi. Oprócz skuteczności ścierania, kryształy te są nietoksyczne i nie rakotwórcze, co czyni je idealnym wyborem do stosowania w zabiegach skórnych.

Mikrodermabrazja jest bezpiecznym i skutecznym procesem dla większości typów skóry. Trwa zwykle około 20 minut i nie wymaga czasu na regenerację. W zabiegu wykorzystuje się drobne kryształki wykonane z tlenku glinu, tlenku magnezu lub wodorowęglanu sodu. Kryształki te są nakładane na skórę za pomocą ręcznego urządzenia do pielęgnacji skóry. Po zakończeniu procesu, próżnia usuwa ścierane komórki skóry.

Mikrodermabrazja kryształowa jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy nie chcą poddać się bardziej inwazyjnej procedurze. Zabieg ten jest bezpieczny dla pacjentów z wrażliwą skórą wokół oczu i ust, ponieważ do usuwania martwych komórek skóry wykorzystuje się końcówkę o szorstkiej powierzchni. Zabieg może być wykonany w salonie lub w domu i trwa około 30 minut. Pacjenci powinni zwrócić szczególną uwagę na nawilżanie skóry po zabiegu. Jeśli mają głęboki zabieg, istnieje szansa, że ich skóra może być lekko zaczerwieniona lub opuchnięta. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczyć niewielkiego plamienia krwi.

Mikrodermabrazja jest bezpieczną i skuteczną metodą intensywnego złuszczania naskórka. Jest to zabieg o stosunkowo niskim ryzyku, który wykorzystuje małe, obojętne kryształki do usuwania wierzchnich warstw skóry. Jest to zabieg progresywny, co oznacza, że efekty utrzymują się przez kilka tygodni. Oprócz twarzy, może być stosowany również na innych obszarach ciała. Zabiegi mikrodermabrazji z diamentową końcówką

usuwają martwe komórki skóry i wygładzają jej strukturę. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w ciągu 30-minutowej sesji i pozostawia skórę wyglądającą zdrowo i promiennie. Zabieg ten jest również skuteczny w redukcji blizn potrądzikowych, uszkodzeń słonecznych i zmarszczek. Może również poprawić koloryt skóry, zminimalizować pory i promować produkcję kolagenu.

Zabieg jest bardzo bezpieczny, ma niewiele skutków ubocznych. U niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie i lekki obrzęk, które ustępują po kilku godzinach. Inne efekty uboczne to suchość i łuszczenie się skóry przez dzień lub dwa po zabiegu. W tym okresie rekonwalescencji pacjentom zaleca się unikanie ostrych produktów do pielęgnacji skóry i unikanie słońca przez kilka dni. Niektórzy pacjenci doświadczają również zasinień po zabiegu. Siniaki te są jednak zazwyczaj przejściowe i można je wyleczyć poprzez dalsze stosowanie kremu nawilżającego.

System do mikrodermabrazji diamentowej składa się z pompy, głowicy i podciśnienia. Pompa wytwarza pod wysokim ciśnieniem strumień obojętnych kryształów. Kryształki te mogą być chlorkiem sodu, tlenkiem magnezu lub tlenkiem aluminium. Wodorowęglan sodu jest również opcja. W tej procedurze wykorzystuje się również końcówkę diamentową, która jest twardsza od kryształów.

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów zabiegów mikrodermabrazji dostępnych obecnie. Zabiegi te usuwają najbardziej zewnętrzną warstwę martwego naskórka. Są one wystarczająco łagodne dla osób o wrażliwej skórze i dają świetne rezultaty. Ponadto, są idealne dla młodszych klientów, którzy chcą mieć bardziej żywą, elastyczną skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *