Czym są przystawki do mikrodermabrazji?

Czym są przystawki do mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest rodzajem procesu resurfacingu skóry, który wykorzystuje kryształki do usuwania martwego naskórka. Kryształki te są przesyłane przez szklaną lub stalową różdżkę i rozpylane na obszar poddawany zabiegowi. Następnie są one odkurzane. Zużyte kryształy są przesyłane do drugiego pojemnika. Większość systemów mikrodermabrazji wykorzystuje kryształki tlenku aluminium, które są prawie tak twarde jak diamenty – część ta została przygotowana przez zespół serwisu sprzet-agd.pl. Czasami jednak stosowane są kryształy tlenku magnezu lub chlorku sodu.

Różdżka złuszczająca

Różdżki do mikrodermabrazji z końcówką diamentową służą do delikatnego i skutecznego usuwania najbardziej zewnętrznej warstwy martwych komórek skóry. Końcówki te wykorzystują okrągłą końcówkę diamentową i stały strumień kryształków, które złuszczają skórę, jednocześnie odsysając zanieczyszczenia. Metoda ta uruchamia naturalne procesy naprawcze i regeneracyjne skóry.

Zabieg ten może być wykonywany na wszystkich częściach ciała i może być powtarzany od czterech do sześciu razy w ciągu dwóch tygodni. Najczęstsze strefy zabiegowe to twarz, szyja, dekolt i plecy. Można go jednak wykonywać również na innych obszarach.

Różdżki do mikrodermabrazji o diamentowych końcówkach mogą być skuteczne w leczeniu drobnych linii i zmarszczek. Technika ta usuwa uszkodzoną zewnętrzną warstwę skóry i pozostawia głębsze warstwy gładkie i promienne. Pomaga również poprawić wygląd zatkanych porów i poprawia teksturę skóry.

Różdżki do mikrodermabrazji z diamentowymi końcówkami są dostępne w wielu rodzajach. Na przykład końcówka do mikrodermabrazji DiamondTome zawiera diamentowe wiórki osadzone w końcówce, które pomagają usunąć martwe komórki skóry na powierzchni. Końcówki do mikrodermabrazji są dostępne w wersjach o różnym stopniu rozdrobnienia, przeznaczonych do różnych rodzajów skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa to mało inwazyjny zabieg, który jest popularny wśród dermatologów i uzdrowisk. Zabieg ten jest bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania martwych komórek skóry z twarzy, wspomagając regenerację komórek. Jest również przydatny w leczeniu niewielkich blizn potrądzikowych i innych problemów skórnych, takich jak uszkodzenia słoneczne i plamy starcze.

Mikrodermabrazja jest generalnie bezpieczna, ale przed jej wykonaniem na swojej skórze należy skonsultować się z dermatologiem. Jeśli masz ciemny odcień skóry, mikrodermabrazja diamentowa może być dla Ciebie zbyt ostra. Procedura ta może również spowodować przerwanie naczyń włosowatych w skórze, co może zająć kilka dni, aby się zagoić. Należy również unikać mikrodermabrazji, jeśli masz aktywny trądzik krostkowy, ponieważ może ona rozprzestrzeniać bakterie.

Różdżka złuszczająca z kryształkami

Mikrodermabrazja to forma resurfacingu skóry, która wykorzystuje super drobne cząsteczki kryształków do usuwania martwego naskórka. Proces ten odbywa się za pomocą ręcznego urządzenia, które wykorzystuje delikatne ścieranie i zasysanie. Mikrodermabrazja kryształowa jest skutecznym sposobem na usunięcie martwego naskórka i może pomóc w leczeniu trądziku. Jedną z wad jest to, że kryształki mogą dostać się do oczu i spowodować podrażnienie.

Korzyści z mikrodermabrazji są natychmiastowe i zauważalne. Po zabiegu skóra jest miękka i gładka. Proces wymaga zastosowania środka czyszczącego, który jest bezzapachowy i nie zawiera żadnych ostrych substancji chemicznych. Skóra jest dokładnie oczyszczana przed użyciem urządzenia do mikrodermabrazji.

Zabieg pobudza również obrót i odnowę komórek. Może to pomóc w walce z bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami i nierówną strukturą skóry. Proces złuszczania sprzyja większemu przepływowi krwi do tkanek i zwiększa syntezę kolagenu. W rezultacie skóra staje się jaśniejsza, gładsza i bardziej jednolita.

Mikrodermabrazja wykorzystuje drobne kryształki i ssanie do usuwania martwej warstwy powierzchniowej skóry. Mikrodermabrazja jest doskonała do usuwania drobnych zmarszczek, blizn potrądzikowych i uszkodzeń posłonecznych. Zmniejsza również wielkość porów i rozjaśnia cerę.

Mikrodermabrazja kryształowa wykorzystuje kryształki do usuwania martwych komórek skóry, natomiast mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje różdżkę wysadzaną diamentami do usuwania martwego naskórka na poziomie powierzchni. Rezultaty obu typów zależą od umiejętności i techniki wykonującego zabieg estetyka. Obie procedury są bezpieczne i wymagają minimalnego czasu przestoju. Zabieg jest również bezbolesny.

Rezultaty mikrodermabrazji nie są natychmiastowe. Rezultaty mogą się różnić w zależności od rodzaju zabiegu, ale już po pierwszej sesji efekty powinny być zauważalne. Rezultaty mogą utrzymywać się do sześciu tygodni, a zabieg wymaga aż sześciu do 12 sesji. Zabieg może jednak powodować fotowrażliwość, dlatego podczas przebywania na słońcu należy stosować filtry przeciwsłoneczne i nosić okulary ochronne.

Mikrodermabrazja kryształowa wykorzystuje kontrolowaną próżnię i kryształki tlenku aluminium do usuwania martwych komórek skóry. Wspomaga również wzrost kolagenu. Proces ten poprawia również teksturę i miękkość skóry. Po mikrodermabrazji na obszar poddany zabiegowi nakładany jest krem nawilżający.

Mikrodermabrazja to zaawansowany i skuteczny zabieg upiększający o działaniu przeciwstarzeniowym. Usuwa najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, odsłaniając świeższą, młodziej wyglądającą skórę pod spodem. Może usunąć blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki i linie. Urządzenia do mikrodermabrazji wykorzystują różdżkę o kryształowej końcówce i delikatne zasysanie próżniowe do usuwania powierzchniowych zanieczyszczeń.

Wybór odpowiedniego urządzenia do mikrodermabrazji jest ważny. Dostępne są różne rodzaje różdżek, w zależności od stopnia zaawansowania problemów skórnych. W przypadku pacjentów z bardziej agresywnymi problemami związanymi z resurfacingiem preferowane są bardzo grube ziarna. Ten rodzaj różdżki jest idealny do leczenia dużych obszarów. Większość pacjentów odczuwa minimalne zaczerwienienie po zabiegu.

Mikrodermabrazja jest popularnym zabiegiem odnawiającym skórę. Podczas gdy mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje różdżki z końcówkami diamentowymi do usuwania martwego naskórka, mikrodermabrazja kryształowa jest lepsza dla osób o starszej, zniszczonej słońcem skórze. Metoda ta daje głębsze złuszczanie niż mikrodermabrazja diamentowa. Dla osób o wrażliwej skórze może być zbyt ostra. Jednak działa cudownie na skórę uszkodzoną słońcem lub związaną z wiekiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *