Jaki peeling wybrać, aby zredukować cellulit?

Jaki peeling wybrać, aby zredukować cellulit?

Możesz się zastanawiać, który peeling będzie dla Ciebie najlepszy. Profesjonalne peelingi zawierają skoncentrowane stężenia składników aktywnych, które wnikają głęboko w skórę. Zabiegi te są zazwyczaj wykonywane przez chirurga plastycznego lub dermatologa. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej skóry i skuteczność zabiegu, sprawdź referencje lekarza, aby upewnić się, że posiada on certyfikat zarządu.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z parisbeauty.pl

Peeling kwasem salicylowym

Peeling kwasem salicylowym to peeling chemiczny, który złuszcza powierzchniowe warstwy skóry. Działa poprzez zerwanie wiązań, które utrzymują komórki skóry razem, powodując ich zrzucenie. Regularne stosowanie domowego peelingu salicylowego poprawia strukturę i wygląd skóry. Pomaga również zmniejszyć widoczność przebarwień i uszkodzeń słonecznych. Peelingi z kwasem salicylowym są dostępne bez recepty. Są delikatne i mogą być stosowane do wszystkich rodzajów skóry.

Peelingi kwasem salicylowym są stosowane w połączeniu z peelingami kwasem trójchlorooctowym w celu leczenia poważniejszych problemów skórnych. Zabieg ten może być powtarzany co dwa do trzech tygodni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pacjenci powinni przestać przyjmować miejscowe retinoidy na trzy do czterech dni przed peelingiem chemicznym. Ponadto, pacjenci poddawani peelingom chemicznym nie powinni mieć żadnych otwartych ran ani być narażeni na działanie promieni słonecznych.

Chociaż peelingi chemiczne mogą być szkodliwe dla skóry, są bezpieczne dla większości osób. Peelingi chemiczne są również mniej kosztowne niż profesjonalne peelingi chemiczne. Jednak przed rozpoczęciem peelingu kwasem salicylowym należy skonsultować się z dermatologiem. Chociaż peelingi kwasem salicylowym są bezpieczne i skuteczne, nie są pozbawione ryzyka.

Peelingi salicylowe są zazwyczaj nakładane na skórę za pomocą płatków kosmetycznych, dużych wacików, gąbek lub innych materiałów. Mogą być nakładane jedno- lub trzykrotnie, w zależności od siły użytego kwasu. Roztwór jest następnie pozostawiony na skórze przez trzy do pięciu minut. Większość osób opisuje uczucie lekkiego dyskomfortu podczas peelingu. Niektórzy lekarze stosują małe ręczne wentylatory, aby utrzymać skórę w chłodzie podczas procesu.

Kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem, który naturalnie występuje w korze wierzby. Stosowany jest od tysięcy lat w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik. Działa również na starzejącą się skórę poprzez oczyszczanie porów i zmniejszanie produkcji sebum. Kwas ten może zmniejszyć widoczność cellulitu i pomóc Ci wyglądać młodziej.

Peelingi z kwasem salicylowym mogą być stosowane na skórę w domu lub w gabinecie dermatologicznym. Produkty stosowane w domu są skuteczne, ale niektóre wymagają pozostawienia ich na skórze przez kilka godzin lub na noc. Niektóre rozwiązania mogą powodować niewielkie ukłucia lub rozgrzanie i należy je potem dokładnie spłukać. Jeśli używasz peelingu w domu, ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem w celu ustalenia, czy jest on odpowiedni dla Twojego typu skóry.

Peeling kwasem trójchlorooctowym

Peeling kwasem trójchlorooctowym jest popularnym zabiegiem skórnym, który może poprawić wygląd cellulitu, zmarszczek i nierównego kolorytu skóry. Pomaga również poprawić wygląd różnych rodzajów trądziku i plam starczych. Oprócz cellulitu, kwas ten jest również skuteczny w leczeniu drobnych zmarszczek, rogowacenia aktynicznego i melasmy.

Ten peeling chemiczny jest oferowany w różnych stężeniach, w tym średnio i głęboko złuszczających. Wyższe stężenie jest podawane przez wykwalifikowanego pracownika medycznego, aby skierować się do głębszych warstw skóry i leczyć pigmentację, zmarszczki i blizny potrądzikowe. TCA jest również znany z właściwości przeciwstarzeniowych, stymulując produkcję kolagenu. Ten peeling chemiczny usuwa również górną warstwę skóry, aby odsłonić młodzieńczo wyglądającą cerę. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać najlepsze rezultaty, konieczne jest wykonanie więcej niż jednego peelingu.

Przed zastosowaniem peelingu z użyciem kwasu trójchlorooctowego, skóra musi być dokładnie oczyszczona. Następnie może być potrzebny środek ściągający, aby usunąć nadmiar oleju lub makijażu. Następnie może być potrzebna druga lub trzecia warstwa. Podczas procesu aplikacji należy spodziewać się uczucia pieczenia lub mrowienia. Nałożenie po zabiegu kremu antybakteryjnego przyspieszy proces gojenia.

Jak w przypadku każdej procedury medycznej, zanim zdecydujesz się na peeling TCA, profesjonalista powinien być w stanie dokładnie wyjaśnić Ci proces. Peelingi chemiczne są zazwyczaj łączone z peelingami fenolowymi. Ten ostatni ma tę zaletę, że pozwala rozwiązać poważniejsze problemy skórne, takie jak skóra uszkodzona przez słońce. Ma również dodatkową korzyść w postaci poprawy tekstury skóry.

Peeling kwasem trójchlorooctowym działa poprzez stymulację produkcji kolagenu w skórze. Peeling jest zazwyczaj nakładany przez profesjonalistę, a jego wykonanie zajmuje tylko około godziny. Zabieg ten wymaga mniejszego czasu przestoju niż bardziej agresywne peelingi fenolowe, a jego rezultaty są długotrwałe.

W zależności od rodzaju cellulitu, jaki posiadasz, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być peelingi TCA. Jego średnie stężenia są skuteczne w przypadku wielu przebarwień skóry, zmarszczek i nierównej pigmentacji. Czas gojenia jest stosunkowo krótki, zwykle od jednego do dwóch tygodni.

Peeling kwasem fenolowym

Peeling kwasem fenolowym jest niechirurgiczną procedurą, która celuje w skórę właściwą, aby poprawić teksturę skóry. Substancja chemiczna oddziałuje na uszkodzone i zniszczone tkanki i zastępuje je nowymi, nadając naskórkowi mocniejszy, gładszy i bardziej młodzieńczy wygląd. Zabieg poprawia również wygląd głębokich zmarszczek, tekstury skóry i blizn potrądzikowych.

W jednym badaniu testowano skuteczność tego zabiegu na cellulit z wykorzystaniem ochotników. Wyniki tego badania były podobne do wyników badań przeprowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów od skóry. Po 28 dniach ochotnicy zaczęli zauważać różnicę w wyglądzie skórki pomarańczowej i jędrności ich skóry. W 84 dniu potwierdzili ten efekt, a różnica w ich ocenach była statystycznie istotna (D%).

Kwas glikolowy

Peelingi z kwasem glikolowym są dostępne do użytku domowego oraz jako zabiegi w klinikach. W obu przypadkach wykorzystuje się ten sam kwas, ale w różnych stężeniach. Peelingi domowe są łagodniejsze od silniejszych peelingów stosowanych w salonach. Do obu zabiegów można zastosować instrukcje dotyczące pielęgnacji po zabiegu, udzielane przez licencjonowanych lekarzy medycyny estetycznej.

Przed poddaniem się zabiegowi złuszczania kwasem glikolowym, kobiety powinny być świadome ryzyka i przeciwwskazań. Kobiety w ciąży i te z ostrym zakażeniem opryszczką nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Dodatkowo kobiety, które przyjmują preparaty z kwasem witaminy A powinny unikać poddania się zabiegowi. Do skutków ubocznych należą zaczerwienienie i obrzęk. Jeśli pacjent jest wrażliwy na kwas, powinien zacząć od mniejszego stężenia i stopniowo zwiększać jego ilość.

Przed rozpoczęciem tego zabiegu pacjent musi poddać się zabiegowi oczyszczania skóry przed zabiegiem, aby zrównoważyć pH skóry i usunąć zanieczyszczenia komórkowe. Przygotowanie to jest niezbędne do uzyskania udanego efektu. Po oczyszczeniu, na skórę nakładany jest wybrany roztwór peelingu. Podczas zabiegu monitorowany jest poziom pH skóry. Peeling może wywołać reakcję termiczną, co wymaga natychmiastowego zastosowania roztworu neutralizującego. Skóra w kontakcie z kwasem zaczyna się pienić, a proces kończy się w momencie ustania piany.

Kwas glikolowy jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu problemów skórnych. Stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny oraz minimalizuje drobne linie i zmarszczki. Pomaga również złuszczać zanikowe i torbielowate blizny potrądzikowe. Jest bardzo delikatny i może być wykonywany na twarzy i dłoniach bez żadnych przestojów. Dodatkowo poprawia wygląd dużych porów i poprawia teksturę skóry.

Peelingi kwasem glikolowym mogą być drogie. Umiarkowany peeling może kosztować od 100 do 600 dolarów. Ponieważ jest to zabieg kosmetyczny, zazwyczaj nie są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Czas przestoju po zabiegu może wynosić od jednego dnia do czternastu. Po zabiegu może wystąpić pewne zaczerwienienie, crusting, i obrzęk.

Cellulit jest powszechny u kobiet i występuje na 90% ciała kobiety. Część cellulitu jest widoczna, podczas gdy część jest ukryta. Ważne jest, aby zrozumieć, jak rozwija się ta dolegliwość. Zaczyna się on pod powierzchnią skóry i z czasem staje się bardziej widoczny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *