Czy mogę karmić piersią po zabiegu mikrodermabrazji? Odpowiedź od lekarza

Czy rozstępy są bolesne?

Jeśli planujesz poddać się zabiegowi mikrodermabrazji podczas ciąży, możesz zastanawiać się, czy możesz po nim karmić piersią. Chociaż wielu specjalistów medycznych odradza ten zabieg, jest on całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że mikroigły są płytkie i nie stosuje się żadnych serum.

Unikaj zabiegów mikrodermabrazji, jeśli jesteś w ciąży

Ciąża może powodować kilka zmian w skórze, w tym zwiększoną wrażliwość. Na szczęście mikrodermabrazja jest bezpieczna w czasie ciąży, ale są pewne ważne zmiany, o których należy pamiętać przed zaplanowaniem zabiegu. Po pierwsze, należy unikać zabiegów, które zawierają beta lub alfa hydroksykwasy. Kwasy te mogą powodować podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne. Po drugie, zawsze powinnaś szukać zabiegu pod nadzorem lekarza.

Ciąża może również powodować opóźnienie w gojeniu się ran. Ponieważ komórki skóry w łonie matki dojrzewają wolniej, ich gojenie może trwać dłużej. Ponadto, nadwrażliwość na substancje chemiczne jest kolejnym problemem. Możesz nie być w stanie poddać się zabiegom zawierającym alfahydroksykwasy lub inne składniki chemiczne, więc najlepiej jest zachować ostrożność.

Dodatkowo, skóra kobiety w ciąży jest wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Mikrodermabrazja w ciąży może powodować efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie, suchość, swędzenie i lekki obrzęk. Ponadto proces gojenia może być opóźniony i skutkować powstaniem blizn i hipopigmentacji.

Unikaj zabiegów mikrodermabrazji, jeśli karmisz piersią

Ważne jest, aby kobiety unikały wszelkich form chirurgii kosmetycznej w czasie ciąży, w tym zabiegów mikrodermabrazji. Istnieją jednak pewne zabiegi kosmetyczne, które są całkowicie bezpieczne dla kobiet karmiących piersią, a także mogą pomóc zmniejszyć szanse na komplikacje podczas porodu. Mikrodermabrazja polega na użyciu mikro kryształów tlenku aluminium, aby usunąć martwe komórki ze skóry. Kryształki te mogą być bardzo ścierne, i mogą blizny skóry, która jest szczególnie wrażliwa w czasie ciąży.

Zabiegi mikrodermabrazji są na ogół bezpieczne dla kobiet karmiących piersią, ale należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że zabieg jest bezpieczny dla Ciebie i Twojego dziecka. Zabiegi mikrodermabrazji mogą sprawić, że skóra stanie się gładsza i bardziej atrakcyjna, ale ważne jest, aby unikać zabiegów z ostrymi chemikaliami i kwasem salicylowym. Te chemiczne peelingi mogą powodować ciemnienie pigmentów, więc najlepiej unikać ich podczas karmienia piersią.

Chociaż zabiegi mikrodermabrazji mogą powodować podrażnienia skóry, są one generalnie bezpieczne dla kobiet karmiących piersią. Technika ta usuwa wierzchnią warstwę martwych komórek skóry i odsłania znajdującą się pod nią świeższą, młodszą skórę. Zmniejsza również zmarszczki i ciemne plamy.

Wypełniacze skórne są bezpieczne w czasie ciąży

Wypełniacze skórne są bardzo popularne i powszechnie stosowane przez kobiety w ciąży. Istnieją jednak pewne obawy, gdy kobieta w ciąży rozważa te zastrzyki. Chociaż nie ma znaczących zagrożeń dla matki lub dziecka, istnieją pewne obawy, że iniekcje mogą zaszkodzić rozwijającemu się płodowi. Dlatego ważne jest, aby kobieta w ciąży poznała ryzyko i korzyści związane z wypełniaczami dermalnymi przed poddaniem się zabiegowi.

Wypełniacze skórne polegają na nakłuwaniu skóry sterylnymi igłami w celu wytworzenia kolagenu i elastyny. Ponieważ zabieg wiąże się z niewielką raną, wyzwala on w organizmie produkcję większej ilości tych włókien kolagenu i elastyny. Podczas gdy większość lekarzy nie zaleca wykonywania zabiegu w czasie ciąży, można bezpiecznie wznowić leczenie po urodzeniu dziecka lub po okresie karmienia. Pomoże to zminimalizować skutki wahań hormonalnych.

Wypełniacze skórne nie mają być trwałym rozwiązaniem, ale mogą zapewnić Ci naturalnie wyglądającą cerę. Czas działania wypełniaczy skórnych wynosi od 6 do 12 miesięcy, w zależności od zastosowanego typu. Można je stosować w dowolnym miejscu na twarzy, pod oczami i na rękach. Są one również usuwalne i rozpuszczalne, co oznacza, że można ich użyć ponownie później.

Botox przechodzi do mleka matki

Botox może przechodzić do mleka matki, jeśli jest podawany podczas karmienia piersią, ale nie ma gwarancji, że zaszkodzi dziecku. Podczas zabiegów mikrodermabrazji wstrzykuje się niewielką ilość toksyny botulinowej A, jednak jest mało prawdopodobne, aby zaszkodziła ona dziecku, jeśli matka karmi piersią. Najlepiej jednak odczekać co najmniej dwie godziny po zabiegu mikrodermabrazji przed karmieniem piersią, aby zmniejszyć ryzyko przejścia leku do mleka matki.

Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla Botoxu dla matek karmiących piersią. FDA wydała wytyczne dotyczące karmienia piersią i sugeruje, aby przed poddaniem się zabiegowi poczekać do zakończenia fazy karmienia piersią. Jednakże, jeśli planujesz mieć zabieg Botox podczas karmienia piersią, to jest to dobry pomysł, aby skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej przed uzyskaniem procedury.

Peelingi chemiczne używane do mikrodermabrazji są niechirurgiczne i nietoksyczne. Zawierają jednak kwasy glikolowe i alfa-hydroksykwasy. Oba produkty są uważane za bezpieczne, ale ważne jest, aby przed zabiegiem omówić go z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *