Mikrodermabrazja – czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Mikrodermabrazja - czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Zanim zdecydujesz się wypróbować ten zabieg na skórze, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć. Mikrodermabrazja nie jest zalecana dla każdego i może powodować wrażliwość skóry. Czas trwania zabiegu zależy od stopnia zaawansowania problemów skórnych. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości może zaistnieć konieczność okresowego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Przeciwwskazania

Zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny dla wielu osób, ale ma pewne zagrożenia. Może podrażnić skórę i zwiększyć ryzyko rozwoju infekcji. Osoby z infekcjami bakteryjnymi lub grzybiczymi powinny unikać mikrodermabrazji. Inne przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji to trądzik lub łuszczyca. Jeśli masz któreś z tych schorzeń, powinieneś zasięgnąć porady lekarza przed poddaniem się zabiegowi mikrodermabrazji.

U niektórych osób występuje większe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i dłuższy czas rekonwalescencji niż u innych. Ponadto osoby o bardzo wrażliwej skórze powinny unikać zabiegu mikrodermabrazji. Ciemniejsze typy skóry są również bardziej narażone na problemy związane z zabiegiem. Te efekty uboczne mogą obejmować blizny i przebarwienia.

Osoby o jasnej karnacji są bezpiecznymi kandydatami do zabiegu mikrodermabrazji. Jednak u osób o ciemniejszej karnacji mogą pojawić się blizny lub przebarwienia. Osoby o ciemniejszych typach skóry powinny unikać zabiegów mikrodermabrazji. Zabieg jest ogólnie uważany za bezpieczny dla większości osób, ale osoby o ciemniejszej karnacji powinny skonsultować się z dermatologiem przed zdecydowaniem się na zabieg.

Osoby z głębokimi bliznami, aktywnymi keloidami lub niedawnym wybuchem opryszczki nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Nie jest on również wskazany dla osób z osłabionym układem odpornościowym lub niestabilną cukrzycą. Dodatkowo, kobiety w ciąży nie powinny poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji. Również osoby z poważnymi wadami skóry powinny rozważyć silniejsze zabiegi. Mikrodermabrazja nie jest bolesna, ale może powodować zaczerwienienia i plamy na skórze.

Mikrodermabrazja jest skutecznym zabiegiem w przypadku łagodnego i umiarkowanego trądziku zaskórnikowego. Nie jest to jednak dobry wybór dla cięższych form trądziku, ponieważ sprawi, że skóra stanie się jeszcze bardziej surowa i podrażniona, a nawet może spowodować zapalenie się pryszcza. Bardziej poważne przypadki trądziku powinny być traktowane z lekami na trądzik.

Efekty uboczne

Zabiegi mikrodermabrazji mogą pozostawić skórę suchą, podrażnioną i wrażliwą na słońce przez kilka dni po zabiegu. W tym czasie zaleca się codzienne stosowanie kremu z filtrem SPF 30 lub wyższym, aby chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Chociaż większość ludzi doświadcza bardzo mało efektów ubocznych po zabiegu, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia komplikacji lub innych problemów medycznych.

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjną procedurą, która odmładza skórę. Chociaż procedura jest stosunkowo szybka, może powodować łagodne skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie skóry lub wysypka. Możliwe jest uzyskanie łagodnego przypadku blizn, ale z czasem powinny być one mniej zauważalne. Zabieg będzie również stymulować produkcję kolagenu, co poprawia elastyczność i zmarszczki. Dodatkowo poprawi krążenie, dzięki czemu skóra otrzyma potrzebne jej składniki odżywcze.

Jeśli przyjmujesz retinoidy lub inne leki na receptę, powinnaś je odstawić na dwa tygodnie przed i po zabiegu dermabrazji. Ma to na celu zapobieżenie potencjalnej infekcji skóry. Ponadto, należy zaprzestać stosowania retinoidów, jeśli już cierpisz z powodu przeziębienia. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że należy się chronić przed słońcem przez sześć do dwunastu tygodni po zabiegu.

Najczęstszym efektem ubocznym zabiegu mikrodermabrazji jest zaczerwienienie i tkliwość. Jednak te efekty uboczne są krótkotrwałe i zazwyczaj ustępują w ciągu dnia lub dwóch. Ponadto proces zasysania może powodować niewielkie zasinienia. Nie jest to problem dla większości osób, ale niektóre osoby mają wrażliwą skórę lub ciężki trądzik i nie powinny mieć zabiegów mikrodermabrazji.

Innym efektem ubocznym zabiegu mikrodermabrazji jest przebarwienie skóry. Występuje ono najczęściej u osób z ciemną skórą. Podczas gdy osoby o jasnej skórze tego nie doświadczają, u osób o ciemnej skórze mogą wystąpić plamy jasnej i ciemnej skóry. W większości przypadków plamy te znikną same, ale należy skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem, jeśli po zabiegu pojawią się jakiekolwiek przebarwienia.

Po mikrodermabrazji należy unikać ekspozycji na słońce, kremów do opalania i woskowania przez co najmniej trzy dni. Po zabiegu należy również oczyścić twarz i zastosować krem nawilżający, aby uniknąć dodatkowych podrażnień skóry.

Downtime

Mikrodermabrazja to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje kryształ klasy medycznej do usunięcia wierzchniej warstwy martwych komórek skóry. Zabieg może powodować lekkie drapanie, ale nie jest bolesny, a większość pacjentów opisuje to doświadczenie jako kojące i relaksujące. Proces ten zazwyczaj powoduje minimalny czas przestoju. W większości przypadków skóra wraca do swojego normalnego, zdrowego stanu w ciągu 24 godzin.

Do nakładania kryształów na skórę używana jest końcówka z końcówką diamentową. Urządzenie to pozwala lekarzowi kontrolować nacisk na skórę. Kryształki są następnie odkurzane. Procedura ta jest doskonałym wyborem dla pacjentów, którzy są zaniepokojeni wyglądem swojej skóry. Zabieg ten jest bezpieczny i zazwyczaj nie powoduje żadnych przestojów, więc większość osób może od razu wrócić do swoich normalnych zajęć po zabiegu.

Procedura jest również skuteczna w redukcji plam starczych i hiperpigmentacji. Jednak przez kilka tygodni będzie on powodował większą wrażliwość na światło słoneczne. Mikrodermabrazja to popularny zabieg, który jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem na poprawę stanu skóry. Zabieg ten usuwa najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, odsłaniając znajdującą się pod nią świeżą skórę.

Konsultacja z dermatologiem

Przed poddaniem się zabiegowi dermabrazji należy skonsultować się z dermatologiem, aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty. Lekarz wyjaśni przebieg zabiegu i ewentualne zastosowane znieczulenie, a także omówi oczekiwane rezultaty. Dermatolog może powiedzieć, czy zabieg mikrodermabrazji jest dobrą opcją dla Twojego konkretnego stanu. Zazwyczaj należy spodziewać się 50-procentowej poprawy stanu skóry.

Jeśli masz głębokie blizny, aktywne keloidy lub inne niezdiagnozowane choroby skóry, mikrodermabrazja może nie być dla Ciebie. Powinny jej unikać również kobiety w ciąży. Dodatkowo, jeśli niedawno miałaś peeling chemiczny lub zastrzyki kolagenowe, ważne jest, abyś odczekała dwa do trzech tygodni przed poddaniem się temu zabiegowi. Należy również unikać woskowania przez kilka tygodni przed zabiegiem. Jeśli masz umiarkowane lub poważne niedoskonałości skóry, możesz rozważyć inne, silniejsze zabiegi.

Podczas wizyty u dermatologa należy zabrać ze sobą notes i długopis. Dzięki temu będziesz mogła notować ważne informacje dotyczące stanu Twojej skóry. Należy pamiętać o dokładnym wykonywaniu wszystkich poleceń. Pamiętaj, że ta wizyta to dopiero początek relacji z dermatologiem na całe życie.

Mikrodermabrazja to popularny zabieg, który może pomóc wielu rodzajom skóry. Zabieg zazwyczaj wymaga serii zabiegów, aby uzyskać pożądane rezultaty. Zabieg ten jest nieinwazyjny, ale może powodować skutki uboczne. Objawy obejmują kłucie, pieczenie i zwiększoną wrażliwość na słońce. Ważne jest, aby omówić wszystkie te kwestie z dermatologiem przed poddaniem się zabiegowi.

Mikrodermabrazja jest skuteczną opcją leczenia w celu poprawy tekstury i tonu skóry. Może również pomóc w poprawie wyglądu skóry na szyi, ramionach i dłoniach. Mikrodermabrazja jest odpowiednia dla osób o wszystkich typach skóry, w tym dla skóry wrażliwej. Oprócz poprawy wyglądu skóry twarzy, mikrodermabrazja może również poprawić wygląd kurzych łapek, „plam starczych” i nierównej pigmentacji.

Przed poddaniem się zabiegowi mikrodermabrazji, ważne jest, aby porozmawiać z dermatologiem o swojej historii medycznej i wszelkich aktualnie przyjmowanych lekach. Podczas konsultacji można omówić swoje cele, zadawać pytania i upewnić się, że zabieg jest dla nas komfortowy. Zabieg mikrodermabrazji trwa zazwyczaj od 30 do 45 minut. Po zabiegu skóra może zostać oczyszczona. Następnie urządzenie do mikrodermabrazji usuwa uszkodzony naskórek. Proces ten może wymagać więcej niż jednego przejścia, w zależności od uszkodzonego obszaru.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *