Jak zakamuflować blizny? Kilka skutecznych porad

Jak zakamuflować blizny? Kilka skutecznych porad

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zakamuflować blizny, nie jesteś sam. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na zamaskowanie wyglądu blizn. Te wskazówki pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać naturalną pigmentację Twojej skóry, aby ukryć ślady – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony Życie pełne piękna. Na początek unikaj stosowania korektorów w jasnych kolorach. Możesz również skorzystać z tuszu do tatuażu lub silikonowych płatków żelowych.

Kamuflaż skóry upoważnia Cię do decydowania o tym, jak chcesz wyglądać

Kamuflaż skóry jest wykonany z olejów i wosków. Składniki te są wodoodporne i długotrwałe. Zanim będzie można je nosić, muszą być nałożone na wierzchnie warstwy skóry. Proces aplikacji zostanie omówiony podczas konsultacji. Po nałożeniu kamuflażu, osiądzie on w górnych warstwach skóry.

Kamuflaże do skóry występują w różnych odcieniach, teksturach i konsystencjach. Niektóre z nich są lepiej dostosowane do różnych typów skóry niż inne. Wybór odpowiedniego koloru dla Twojego typu skóry jest niezbędny, aby zapewnić najlepsze rezultaty. Aby upewnić się, że jesteś zadowolona z rezultatów, powinnaś nosić go w naturalnym świetle. Jeśli nosisz go w ciemności, nie będzie wyglądał tak dobrze.

W Anglii i Szkocji istnieją usługi konsultacyjne w zakresie kamuflażu skóry oferowane przez wyszkolonych praktyków. Specjaliści ci posiadają kwalifikacje do stosowania różnych produktów i wyjaśniają, jak prawidłowo je nakładać. Konsultacje są bezpłatne. Konsultacja w sprawie kamuflażu skóry to świetny sposób na poznanie produktów i procesu ich stosowania.

Lekarz zajmujący się kamuflażem skóry może pomóc Ci wybrać odpowiednie produkty kamuflujące dla Twoich blizn. Konsultacja trwa około dwóch godzin. W tym czasie specjalista od kamuflażu dopasuje kolor Twojej skóry i nałoży krem kamuflujący. Pokaże Ci jak nakładać krem kamuflujący na skórę i udzieli instrukcji jak stosować go w domu. Po konsultacji możesz zakupić produkty do kamuflażu. Gdy będziesz zadowolony z wyboru, lekarz zajmujący się kamuflażem skóry wyśle je pod Twoje drzwi.

Specjalista od kamuflażu skóry użyje różnych technik, aby poprawić wygląd Twoich blizn. Proces ten jest bezbolesny i bardzo skuteczny. Rezultaty będą widoczne w ciągu siedmiu do dziesięciu dni. Jednakże, możesz potrzebować dodatkowych wizyt, aby uzyskać dokładnie taki kolor, jaki chcesz. Kamuflaż blizn jest najbardziej skuteczny w przypadku jasnych blizn i nie może być stosowany w przypadku ciemniejszych blizn, które mają mniej niż dziewięć miesięcy. Ponadto, niektóre rodzaje skóry nie nadają się do tego zabiegu. Indywidualna konsultacja pomoże Ci określić, czy jesteś dobrym kandydatem.

Unikanie jasnych korektorów

Jeśli próbujesz zakamuflować blizny, najlepszym sposobem na zmniejszenie ich widoczności jest stosowanie korektorów dopasowanych do odcienia Twojej skóry. Możesz wybrać korektor w kremie lub w pudrze. Korektory kremowe są najlepsze dla suchej, starzejącej się skóry. Korektory kremowe dodają twarzy wilgoci i zapobiegają jej łuszczeniu się. Korektory kremowe zakrywają ciemniejsze plamy i są najlepszym wyborem dla obszarów pod oczami. Świetnie nadają się również do ukrywania czerwonych plam i przebarwień. Doskonałym wyborem jest również puder rozświetlający.

Aby użyć korektora na bliźnie, dokładnie oczyść ją. Następnie za pomocą pędzla do korektora lub gąbki do makijażu nałóż korektor na obszar blizny. Pamiętaj, aby nakładać korektor kilkoma cienkimi warstwami, wykonując delikatne ruchy. Technika ta sprawdza się w przypadku każdego rodzaju blizny lub tatuażu.

Najlepszy korektor na blizny to taki, który pasuje do odcienia Twojej skóry. Korektor powinien pasować do koloru Twojej skóry, jak również do dodatkowego pigmentu, który może znajdować się w bliźnie. W niektórych przypadkach może być konieczne użycie kombinacji różnych korektorów, aby uzyskać właściwy odcień.

Zielony korektor pomaga zneutralizować zaczerwienienia na skórze. Jest najlepszy na blizny, skazy i trądzik różowaty. Żółty korektor może zakryć ciemne kręgi pod oczami i drobne niedoskonałości. Podkłady i podkłady na bazie żółtego koloru mają zazwyczaj żółty odcień.

Aby korektory lepiej działały na blizny, powinnaś używać kremu nawilżającego. Zmiękczy on skórę i ułatwi ich aplikację. Podkład może również pomóc w wygładzeniu konsystencji korektora. Korektory kremowe zwykle lepiej sprawdzają się na bliznach, ponieważ w razie potrzeby można zwiększyć stopień ich krycia.

Stosowanie żelu silikonowego

Żel silikonowy to produkt łagodzący skórę, który pomaga w kamuflowaniu blizn. Żel odtwarza właściwości warstwy rogowej naskórka, czyli najwyższej warstwy skóry. Ta warstwa skóry jest odpowiedzialna za gojenie się ran. W niezagojonej ranie warstwa rogowa jest niedojrzała i dopuszcza do nadmiernej utraty wody. To powoduje, że naskórek produkuje nadmierną ilość kolagenu. W efekcie powstaje przebarwiona, uniesiona blizna.

Arkusz żelu silikonowego jest dostępny w wielu rozmiarach, aby pasował do niemal każdego rodzaju blizny. Jest on specjalnie zaprojektowany do blizn w kształcie lizaka i kotwicy, które pozostają po operacjach powiększania i zmniejszania piersi. Inne rodzaje blizn, które mogą skorzystać z opatrunku z żelem silikonowym, to zabiegi typu brzuszek i cesarskie cięcie. Po tych zabiegach pozostają zwykle długie blizny w kształcie lizaka.

Arkusz żelu silikonowego jest stosowany jako środek maskujący blizny od dziesięcioleci. Pierwsze doniesienia o tym produkcie pojawiły się w 1981 roku w Adelaide w Australii. Zawiera on długołańcuchowy polimer silikonowy oraz lotny składnik zwany dwutlenkiem silikonu. Żelowe arkusze rozprowadzają się jako ultracienka warstwa na skórze i działają przez całą dobę, aby ukryć blizny.

Chociaż nie udowodniono, że zapobiega bliznom przerostowym lub keloidowym, silikonowe arkusze żelowe poprawiają wygląd blizn. Może być również stosowany jako żel miejscowy. Ma on działanie szybkoschnące i może być nakładany na bliznę. Arkusze żelowe nie są jednak idealnym rozwiązaniem dla wszystkich.

Przeprowadzona niedawno metaanaliza badań dotyczących zapobiegania powstawaniu blizn i stosowania arkuszy żelu silikonowego wykazała pozytywne wyniki u wielu osób. Zabieg poprawił kolor i teksturę blizn. Zmiękczyło je również, czyniąc bardziej elastycznymi. Jednak u nieleczonych pacjentów tylko 12% blizn uległo poprawie. Do badania włączono 31 pacjentów z bliznami przerostowymi i keloidami, w wieku od 18 miesięcy do 65 lat.

Aby przeprowadzić tę metaanalizę, najpierw oceniliśmy skuteczność prześcieradła z żelu silikonowego na blizny pooparzeniowe. Przeszukaliśmy elektroniczne bazy danych MEDLINE i EMBASE oraz Google Scholar. Szukaliśmy artykułów pełnometrażowych, artykułów tylko abstrakcyjnych i badań w języku innym niż angielski. Ponadto wykluczyliśmy duplikaty doniesień.

Stosowanie tuszu do tatuażu

Tatuaż jest jednym ze sposobów kamuflażu blizn i zmniejszenia ich wyglądu. Chociaż wyniki nie są idealne, mogą sprawić, że blizny będą mniej widoczne i poprawić pewność siebie. Ten rodzaj sztuki ciała jest popularnym wyborem dla osób, które są świadome swoich blizn. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni tatuaż dla odpowiedniej blizny.

Jednym ze sposobów kamuflażu blizn jest wybór tuszu do tatuażu, który pasuje do koloru otaczającej skóry. Na przykład, jeśli masz bliznę po niedawnej wymianie włosów, wytatuowanie skóry głowy w kolorze skóry może sprawić, że będzie ona mniej widoczna.

Inną opcją kamuflowania blizn jest digital needling, który wykorzystuje urządzenie elektroniczne do wywołania reakcji leczniczej skóry. W tej procedurze stosuje się wiele pigmentów, które mieszają się lub odtwarzają naturalny kolor skóry. Pigmenty te są następnie tatuowane na obszarze blizny. Wynik powinien wyglądać jak normalny odcień skóry i zlewać się z otaczającą skórą.

Wybierając wzór tatuażu dla blizny, należy wziąć pod uwagę szerokość i obszar blizny. Tatuaż może pokryć małą lub dużą bliznę, ale pełne jej pokrycie może wymagać wielu sesji. Dobry tatuażysta będzie wiedział, jaka jest najlepsza technika pokrycia obszaru blizny.

Po zabiegu należy nawilżać obszar tatuażu, aby uniknąć blaknięcia pigmentów. Opieka po zabiegu jest tak samo ważna jak opieka przed zabiegiem i zapewnia, że tatuaż pozostanie w najlepszej formie. Upewnij się, że ograniczasz ekspozycję na słońce, aby uniknąć przedwczesnej opalenizny.

Tatuaż w celu zakamuflowania blizn jest głęboko osobistym wyborem i powinien być wykonywany tylko na bliznach, które mają co najmniej rok. W tym czasie blizna przejdzie przez kilka etapów gojenia i zmieni swój wygląd. Dlatego większość techników zaleca odczekanie co najmniej roku lub dwóch zanim zdecydują się na kamuflaż blizn.

Tatuowanie nad bliznami jest takie samo jak tatuowanie nad normalną skórą, z tą różnicą, że tusz będzie bardziej wrażliwy na tkankę blizny niż otaczająca ją skóra. Wzór tatuażu może być wyrzeźbiony wokół blizny i ukryć ją, ale może też wyglądać na niewyraźny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *