Ile kosztuje operacja usuwania blizn?

Ile kosztuje operacja usuwania blizn?

Jeśli rozważasz poddanie się operacji usunięcia blizny, możesz zastanawiać się, ile to będzie kosztować. Niektóre procedury obejmują Z-plastykę, Rib plastykę i Micro-needling leczenie radiofrekwencji. Jednak koszty z tym związane nie zawsze są znane z wyprzedzeniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy omówić swoje możliwości z lekarzem.

Plastyka żebra

Plastyka żebra w celu usunięcia blizn jest popularnym zabiegiem kosmetycznym korygującym szeroki zakres problemów estetycznych, w tym blizny po upadku lub wypadku samochodowym. Wykonuje się ją poprzez nacięcia wzdłuż górnej i dolnej granicy chrząstki żebra, pozostawiając środkowy pas perichondrium nienaruszony na przedniej powierzchni. Następnie chirurg wykonuje kilka małych nacięć prostopadłych do tych nacięć, aby umożliwić odbicie perichondrium.

Chirurg wykorzystuje fragment autologicznej chrząstki żebrowej, która jest pobierana z własnego ciała pacjenta. Chrząstka ta pobierana jest z niewielkiego nacięcia, zwykle tuż pod linią piersi, i po kilku miesiącach jest prawie niewidoczna. Chrząstka żebrowa jest wykorzystywana do stworzenia podstawy zrekonstruowanego nosa, wzmacniając i harmonizując wygląd twarzy.

W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez Fleminga i Williamsa11 wykorzystano analizę matematyczną, aby udowodnić, że plastyka W zmniejsza siły rozpierające o prawie dwie trzecie. Redukcja sił jest większa przy kącie 60 stopni, natomiast kąt 80 stopni dałby 83% redukcję sił rozpierających. Nie byłoby to jednak praktyczne rozwiązanie ze względu na ryzyko niedokrwienia na wierzchołku trójkąta.

Z-plasty

Z-plasty operacja obejmuje złożoną trzyczęściową technikę, która wykorzystuje kąt sześćdziesięciu stopni do repozycji blizny. Technika ta może potencjalnie wydłużyć skurczoną bliznę o siedemdziesiąt pięć procent i wyrównać centralną ranę o 90 stopni. Procedura jest jednak mniej skuteczna, gdy blizna jest prostopadła do linii najmniejszego napięcia.

Zabieg wykonywany jest w gabinecie chirurgicznym lub ambulatoryjnym centrum chirurgicznym. Pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do domu tego samego dnia. Po zabiegu okolica zostanie znieczulona 1% lidokainą i 1:100 000 epinefryną. Następnie przez zaznaczone miejsca na skórze wykonuje się nacięcie. Z tego obszaru usuwana jest warstwa podskórnego tłuszczu.

Miejsce operacyjne jest oczyszczane przy użyciu roztworu antybakteryjnego i zakładane są obłożenia w celu ochrony skóry. W przypadku blizny o dużych rozmiarach wykonuje się wiele nacięć w kształcie litery Z. Powstałe płaty skóry rozbijają bliznę i sprawiają, że jest ona mniej widoczna. Nacięcia zamykane są szwami, z których część umieszczana jest pod skórą. Blizna jest następnie przykrywana opatrunkiem.

Aby zapewnić pomyślny wynik, chirurg musi dokładnie zaplanować nacięcie. Pacjent powinien być świadomy ryzyka i powikłań związanych z zabiegiem. Na przykład, nadmierne blizny mogą prowadzić do zakażenia. Ponadto, dodatkowe nacięcie może spowodować powstanie blizny wgłębnej lub blizny martwiczej.

Zabieg radiofrekwencji z mikroigłowaniem

Zabieg radiofrekwencji z mikroigłowaniem na blizny potrądzikowe to niechirurgiczna procedura, która wymaga kilku sesji dla uzyskania optymalnych rezultatów. Większość pacjentów wymaga trzech do czterech zabiegów, aby zobaczyć pożądane wyniki. Zabieg ten jest czasami stosowany w połączeniu z innymi metodami, takimi jak wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego i resurfacing laserowy.

Technologia Micro-needling Radiofrekwencja (RF) dostarcza energię z końcówek igieł, tworząc mikro-ranę, która sygnalizuje organizmowi rozpoczęcie gojenia. Skóra reaguje wtedy produkcją nowej, bogatej w kolagen tkanki. Ponieważ energia RF jest dostarczana przez izolowane igły, zabieg jest bezpieczny i nie powoduje rozległych uszkodzeń naskórka.

MN jest bezpieczny i skuteczny w przypadku różnych blizn, w tym tych powstałych w wyniku urazów lub operacji. Procedura nie ma poważnych skutków ubocznych i może być wykonywana jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi metodami. Konieczne są jednak dalsze badania kliniczne w celu określenia najskuteczniejszego protokołu leczenia blizn.

Korzyści płynące z zastosowania radiofrekwencji w postaci mikroigłowania są liczne. W dwóch badaniach stwierdzono, że zabieg zmniejsza blizny potrądzikowe i poprawia wygląd zmarszczek mimicznych. Wykazano również, że zabieg ma pozytywny wpływ na wczesne oznaki starzenia. Wyniki były trwalsze niż w przypadku zastrzyków z Botoxu. W kilku badaniach wykazano również, że radiofrekwencja mikroigłowa przynosi korzyści pacjentom z luźną skórą twarzy.

Przeszczep skóry

Przeszczep skóry to rodzaj zabiegu, w którym zdrowy fragment skóry zastępuje bliznę. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Warstwa skóry jest pobierana z miejsca dawczego. Miejsce dawcze może znajdować się w dowolnym miejscu na ciele i jest zwykle zakryte przez ubranie.

Obszar dawcy może być po operacji czerwony lub fioletowy, ale ostatecznie będzie wyglądał jak otaczająca go skóra. Na obszarze dawcy przez pięć do siedmiu dni będzie założony opatrunek. Po tym czasie obszar dawcy może być lekko wgłębiony. Przeszczep skóry jest następnie łączony z obszarem dawcy za pomocą specjalnego kleju.

Przeszczep skóry może być stosowany w leczeniu głębszych blizn. Najlepiej jest odczekać rok zanim zdecydujemy się na ten zabieg. Należy pamiętać, że blizny z czasem bledną, a wyniki operacji mogą się różnić w zależności od pacjenta. Dlatego należy skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej o tej procedurze.

Przeszczep skóry to rodzaj przeszczepu, w ramach którego mały kawałek skóry jest przeszczepiany w miejsce blizny. Przeszczep skóry może być częściowy lub pełnej grubości. W przypadku pierwszego typu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo odrzucenia, ponieważ przeszczep pobierany jest z nieuszkodzonej części ciała pacjenta.

Dermabrazja

Dermabrazja jest powszechnie stosowanym zabiegiem, który usuwa blizny poprzez usunięcie wierzchnich warstw skóry. Zabieg może być wykonywany na małych płatach lub na całej twarzy. Jest to stosunkowo prosta procedura i może być wykonana szybko lub stopniowo przez pewien okres czasu. Chociaż procedura może powodować pewien dyskomfort, większość pacjentów toleruje ją dobrze. Może trwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od wielkości obszaru, który ma być leczony. W niektórych przypadkach zabieg może być powtarzany więcej niż raz.

Po zabiegu dermabrazji pacjenci mogą odczuwać różowy lub fioletowy obszar, a także mrowienie i pieczenie. Mogą również zauważyć, że z leczonego obszaru sączy się przezroczysty płyn. Po zabiegu skóra zacznie się goić i może wyglądać bardziej równomiernie. Jednakże, może to nie być trwałe. W niektórych przypadkach po zabiegu dermabrazji mogą pozostać blizny.

Dermabrazja jest powszechnie stosowaną procedurą usuwania blizn. Jej działanie polega na usuwaniu najbardziej zewnętrznych warstw skóry za pomocą obrotowego narzędzia. Jest ona znana z poprawy blizn po trądziku i blizn pourazowych. Może również pomóc w usunięciu zmarszczek, rogowacenia aktynicznego i tatuaży. Zabieg jest najbardziej skuteczny u osób o jasnej karnacji.

Płaty skórne

Chirurg może użyć płatów skórnych do korekcji blizn na różnych częściach ciała. Płaty mogą być stosowane w miejscach, gdzie brakuje skóry lub gdzie uszkodzone są naczynia krwionośne. Mogą one również pomóc w rekonstrukcji przykurczów blizny na obszarach ruchomych. Przy wyborze płata lekarz powinien wziąć pod uwagę lokalizację blizny, ponieważ może ona wpływać na wyniki estetyczne.

Zabiegi chirurgiczne z użyciem płatów skórnych często wymagają wysokiego poziomu umiejętności i doświadczenia. Na szczęście istnieją wykwalifikowani chirurdzy plastyczni, którzy specjalizują się w płatach skórnych i mogą skutecznie korygować te rany przy użyciu zarówno inwazyjnych, jak i nieinwazyjnych procedur. W International Keloid & Scar Treatment Center w Orlando na Florydzie, dr Spence może zaoferować Ci konsultacje.

Chirurg może również zastosować ekspansję tkanek jako substytut przeszczepów skóry. Podczas tego zabiegu urządzenie przypominające balon umieszczane jest w pobliżu miejsca blizny, aby rozciągnąć dodatkową skórę. Procedura ta może wymagać kilku zabiegów w celu skorygowania blizny. Inna popularna technika, zwana plastyką Z, polega na tworzeniu płatów pod kątem po obu stronach blizny. Procedura ta może pomóc zmienić kierunek blizny, przerwać jej napięcie i poprawić elastyczność.

Chirurg przygotuje obszar przy użyciu roztworu antybakteryjnego i sterylnych obłożeń. Następnie narysuje dwa ramiona na dwóch końcach liniowej blizny i wyrysuje kąt 60 stopni w stosunku do centralnej blizny. Te boczne ramiona mają jednakową długość i kąt w stosunku do blizny centralnej. Chirurg wykona następnie dwa pionowe nacięcia przez skórę wzdłuż tych linii. Po wycięciu płatów skóry, są one podklejane w warstwie podskórnej skóry. To podcięcie jest niezbędne do mobilizacji płatów.

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn może usunąć z ciała nieestetyczne i bolesne blizny, ale nie wszyscy pacjenci są dobrymi kandydatami. Niektórzy ludzie mają skórę, która jest szczególnie wrażliwa na blizny, podczas gdy inni mają skórę, która łatwo się goi. Wynika to z genetyki i jest poza kontrolą pacjenta. Inni nie czują się komfortowo z bliznami, które są zbyt szerokie, wyboiste lub ciemne. W obu przypadkach leczenie laserowe może poprawić lub usunąć te problemy.

Po laserowym usuwaniu blizn należy przez 24 godziny nosić opatrunek na leczonym obszarze. Należy również regularnie czyścić to miejsce rozcieńczonym roztworem octu lub soli fizjologicznej. Lekarz przekaże również instrukcje dotyczące opieki po zabiegu, co pomoże w szybszym gojeniu. Większość pacjentów widzi poprawę po jednej sesji, ale może być wymagane wiele zabiegów w zależności od celów estetycznych.

Zabieg laserowy może usunąć ciemne komórki pigmentowe w głębszej warstwie skóry. Może również zwiększyć produkcję kolagenu i naprawić uszkodzone komórki skóry. Proces ten jest nieinwazyjny i zajmuje tylko 20 minut na sesję. Jest to dobry wybór dla osób zapracowanych, które nie chcą poddawać się operacji lub spędzać czasu w szpitalu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *